דף הבית » הכי מדובר » שמות משפחה באנגלית: מדריך מקיף

שמות משפחה באנגלית: מדריך מקיף

2023-04-07 01:20:00+02:00

מהו שם משפחה באנגלית?

Image 1

שם משפחה באנגלית הוא שם משפחה שעובר מדור לדור. זה נגזר בדרך כלל משם הפרטי של אדם, או משם מקום, עיסוק או מקור אחר. שמות משפחה באנגלית היו בשימוש מאז ימי הביניים, והם עדיין בשימוש היום. שמות המשפחה האנגלים הנפוצים ביותר הם סמית', ג'ונס, וויליאמס, בראון, טיילור וג'ונסון. שמות אלה נגזרים מעיסוקים, כגון סמית' (נפח), ג'ונס (נגר) וטיילור (חייט). שמות משפחה נפוצים אחרים באנגלית כוללים את מילר, דייויס, ווילסון, מור, ווייט.

היסטוריה של שמות משפחה באנגלית

ההיסטוריה של שמות משפחה באנגלית מתחילה בימי הביניים. בתקופה זו השתמשו בשמות משפחה כדי להבחין בין אנשים בעלי אותו שם פרטי. לדוגמה, אם לשני אנשים היה אותו שם פרטי, הם היו מובחנים על ידי שמות המשפחה שלהם. בימי הביניים, שמות המשפחה נגזרו לעתים קרובות מעיסוקו, מקום מוצאו או מאפיינים פיזיים של אדם. לדוגמה, אדם עם שם המשפחה סמית' היה כנראה נפח, בעוד שלאדם עם שם המשפחה ווייט היה כנראה עור חיוור.

מקורם של שמות משפחה באנגלית

Image 1

לשמות משפחה באנגלית יש מגוון מקורות. חלקם נגזרו משם הפרטי של אדם, כמו ג'ונסון (בנו של ג'ון). אחרים נגזרים משם מקום, כגון לונדון (מהעיר לונדון). אחרים נובעים מעיסוקו של אדם, כגון סמית (נפח). בנוסף, כמה שמות משפחה באנגלית נגזרים ממאפיינים פיזיים, כגון חום (כהה שיער) או לבן (בהיר שיער). שמות משפחה אחרים באנגלית נגזרים מכינויים, כגון קצר (קצר בקומה) או ארוך (גבוה בקומה).

משמעויות של שמות משפחה באנגלית

המשמעויות של שמות משפחה באנגלית עשויות להשתנות בהתאם למקורם. למשל, שם המשפחה סמית נגזר מעיסוק בנפח, ופירושו "מי שעובד עם מתכת". שם המשפחה לבן נגזר ממאפיין פיזי, ופירושו "בהיר שיער". המשמעויות של שמות משפחה באנגלית יכולות גם להיות מופשטות יותר. לדוגמה, שם המשפחה אהבה פירושו "מי שאוהב", בעוד ששם המשפחה הופ פירושו "מי שיש לו תקווה".

שמות משפחה פופולריים באנגלית

Image 1

שמות המשפחה הפופולריים ביותר באנגלית הם סמית', ג'ונס, וויליאמס, בראון, טיילור וג'ונסון. שמות אלה נגזרים מעיסוקים, כגון סמית' (נפח), ג'ונס (נגר) וטיילור (חייט). שמות משפחה פופולריים אחרים באנגלית כוללים את מילר, דייויס, ווילסון, מור, ווייט. הפופולריות של שמות משפחה באנגלית יכולה להשתנות מאזור לאזור. לדוגמה, שם המשפחה סמית פופולרי יותר בארצות הברית מאשר בבריטניה.

סיכום

לשמות משפחה באנגלית יש היסטוריה ארוכה ומגוונת. הם נגזרים ממגוון מקורות, כולל שם פרטי, מקום מוצאו, עיסוקו או מאפיינים גופניים של אדם. המשמעויות של שמות משפחה באנגלית עשויות להשתנות בהתאם למקורם. שמות המשפחה הפופולריים ביותר באנגלית הם סמית', ג'ונס, וויליאמס, בראון, טיילור וג'ונסון. אם אתה מעוניין ללמוד עוד על שמות משפחה באנגלית, עיין בסרטון YouTube זה לקבלת מדריך מקיף.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן