דף הבית » TOP10 » שם משפחה של אלכס ואלכסה: היסטוריה קצרה

שם משפחה של אלכס ואלכסה: היסטוריה קצרה

שם משפחה של אלכס ואלכסה: היסטוריה קצרה

מהו מקור שם המשפחה אלכס ואלכסה?

שם המשפחה אלכס ואלכסה הוא ממקור אנגלי, והוא נגזר מהשם האישי אלכסנדר, שנגזר מהשם היווני אלכסנדרוס. השם אלכסנדרוס מורכב מהיסודות אלכסין, שפירושו "להגן", ושאר, שפירושו "אדם". השם זכה לפופולריות על ידי אלכסנדר הגדול, המלך המקדוני במאה הרביעית שכבש חלק גדול מהעולם הידוע. שם המשפחה אלכס ואלכסה הופיע לראשונה באנגליה במאה ה-13, וככל הנראה הובא לארץ על ידי מתיישבים נורמנים. הוא נמצא לרוב במחוזות לנקשייר, יורקשייר וצ'שייר. השם נמצא גם בסקוטלנד, שם הוא נפוץ בעיקר במחוזות אברדנשייר ואנגוס.

וריאציות של שם המשפחה אלכס ואלכסה

לשם המשפחה אלכס ואלכסה יש וריאציות רבות, כולל אלכס, אלכסה, אלכסנדר, אלכסי, אלקסיה, אלכסיי ואלכסיי. השם נמצא גם בשפות רבות אחרות, כולל צרפתית (אלכסנדר), גרמנית (אלכסנדר), איטלקית (אלסנדרו) וספרדית (אלחנדרו).

אנשים מפורסמים עם שם המשפחה אלכס ואלכסה

לאורך ההיסטוריה, היו הרבה אנשים בולטים עם שם המשפחה אלכס ואלכסה. אלה כוללים את אלכסנדר הגדול, המלך המקדוני בן המאה הרביעית; אלכסנדר המילטון, אחד מהאבות המייסדים של ארצות הברית; אלכסנדר גרהם בל, ממציא הטלפון; אלכסנדר פלמינג, הביולוג הסקוטי שגילה את הפניצילין; אלכסנדר פושקין, המשורר הרוסי; ואלכסנדר סולז'ניצין, הסופר הרוסי וזוכה פרס נובל.

אלכס ואלכסה בארצות הברית

בארצות הברית, שם המשפחה אלכס ואלכסה נפוץ ביותר במדינות קליפורניה, ניו יורק ופלורידה. לפי הלשכה האמריקאית למפקד האוכלוסין, היו יותר מ-33,000 אנשים עם שם המשפחה אלכס ואלכסה בארצות הברית ב-2018.

אלכס ואלכסה מסביב לעולם

שם המשפחה אלכס ואלכסה נמצא במדינות רבות ברחבי העולם. באנגליה הוא נפוץ בעיקר במחוזות לנקשייר, יורקשייר וצ'שייר. בסקוטלנד הוא נפוץ בעיקר במחוזות אברדנשייר ואנגוס. בצרפת הוא נפוץ בעיקר באזור בריטני. בגרמניה, הוא נפוץ ביותר במדינת בוואריה. באיטליה, הוא נפוץ ביותר באזור לומברדיה. בספרד הוא נפוץ בעיקר באזור קסטיליה-לה מנצ'ה. ברוסיה, זה נפוץ ביותר באזור טטרסטן. באוקראינה, הוא נפוץ ביותר באזור דונייצק. בבלארוס, הוא נפוץ ביותר באזור מינסק. בקזחסטן, הוא נפוץ ביותר באזור אלמטי. בארמניה הוא נפוץ בעיקר באזור ירוואן. באזרבייג'ן הוא נפוץ בעיקר באזור באקו. בגרוזיה הוא נפוץ בעיקר באזור טביליסי. בטורקיה, הוא נפוץ ביותר באזור איסטנבול.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן