דף הבית » מעניין » שם משפחה גבול: מדריך מקיף

שם משפחה גבול: מדריך מקיף

2023-05-21 14:31:00+02:00

מהו שם המשפחה הגבול?

Image 1

שם המשפחה Border הוא שם נפוץ בשפה האנגלית, ונמצא במדינות רבות ברחבי העולם. השם נגזר מהמילה האנגלית הישנה "bord", שפירושה "גבול". מאמינים שהשם ניתן במקור לאנשים שחיו ליד גבול או גבול, כמו קו מחוז או גבול לאומי. השם נמצא גם בסקוטלנד, שם הוא מאוית "בורדור".

מקורות שם המשפחה הגבול

מקורו של שם המשפחה גבול באנגליה בימי הביניים. נהוג לחשוב שהשם שימש לראשונה על ידי אנשים שחיו ליד גבול או גבול, כגון קו מחוז או גבול לאומי. השם נמצא גם בסקוטלנד, שם הוא מאוית "Bordor". שם המשפחה Border נמצא גם באירלנד, שם הוא מאוית "Borden". מאמינים שהשם הובא לאירלנד על ידי מתיישבים אנגלים במהלך המאה ה-17.

היסטוריה של שם המשפחה הגבול

Image 1

לשם המשפחה גבול יש היסטוריה ארוכה ועשירה. התיעוד המוקדם ביותר של השם הוא מהמאה ה-12, כאשר אדם בשם רוברט דה בורדר תועד ב-Pipe Rolls של יורקשייר, אנגליה. שם המשפחה Border נמצא גם בסקוטלנד, שם הוא מאוית "Bordor". התיעוד המוקדם ביותר הידוע של השם בסקוטלנד הוא מהמאה ה-13, כאשר אדם בשם ויליאם דה בורדור תועד ב-Ragman Rolls of Scotland. שם המשפחה Border נמצא גם באירלנד, שם הוא מאוית "Borden". התיעוד המוקדם ביותר הידוע של השם באירלנד הוא מהמאה ה-17, כאשר אדם בשם תומאס בורדן תועד ב-Heart Money Rolls של מחוז קורק, אירלנד.

אנשים מפורסמים עם שם המשפחה הגבול

היו הרבה אנשים מפורסמים עם שם המשפחה גבול לאורך ההיסטוריה. כמה מהבולטים ביותר כוללים:• רוברט דה בורדר, אביר אנגלי שחי במאה ה-12.• וויליאם דה בורדור, אביר סקוטי שחי במאה ה-13.• תומאס בורדן, חייל אירי שלחם במאה ה-17 .• ג'ון בורדן, פוליטיקאי אמריקאי שכיהן כמושל רוד איילנד מ-1790 עד 1793.• וויליאם בורדן, איש עסקים אמריקאי שהקים את חברת בורדן דיירי ב-1857.

שם משפחה גבול היום

Image 1

שם המשפחה בורדר נפוץ עד היום, ונמצא במדינות רבות ברחבי העולם. בארצות הברית, השם נפוץ ביותר במדינות ניו יורק, פנסילבניה ואוהיו. באנגליה, השם נפוץ ביותר במחוזות יורקשייר, לנקשייר וצ'שייר. בסקוטלנד, השם נפוץ ביותר במחוזות אברדנשייר, אנגוס ופרתשייר.

שם משפחה גבול בישראל

שם המשפחה בורדר נמצא גם בישראל, שם הוא מאוית "בורדן". מאמינים כי השם הובא לישראל על ידי מהגרים יהודים מאירופה במהלך המאות ה-19 וה-20. כיום השם נפוץ בעיקר בערים תל אביב, ירושלים וחיפה.

משאבי שמות משפחה בגבול

Image 1

אם אתה מעוניין ללמוד עוד על שם המשפחה Border, ישנם משאבים רבים זמינים באינטרנט. האתרים הבאים מספקים מידע על ההיסטוריה והמקורות של שם המשפחה הגבול:• Ancestry.com: אתר זה מספק מסד נתונים מקיף של רשומות הקשורות לשם המשפחה של גבול.• FamilySearch.org: אתר זה מספק גישה למגוון רשומות הקשורות ל שם המשפחה של הגבול, כולל רישומי לידה, נישואים ומוות.• MyHeritage.com: אתר זה מספק גישה למגוון רשומות הקשורות לשם המשפחה של הגבול, כולל רישומי מפקד אוכלוסין ורישומים צבאיים.• YouTube.com: אתר זה מספק מגוון של סרטונים הקשורים לשם המשפחה של הגבול, כולל ראיונות עם אנשים שיש להם את שם המשפחה.

סיכום

שם המשפחה Border הוא שם נפוץ בשפה האנגלית, ונמצא במדינות רבות ברחבי העולם. השם נגזר מהמילה האנגלית הישנה "bord", שפירושה "גבול". מאמינים שהשם ניתן במקור לאנשים שחיו ליד גבול או גבול, כמו קו מחוז או גבול לאומי. השם נמצא גם בסקוטלנד, אירלנד וישראל, שם הוא מאוית "בורדור", "בורדן" ו"בורדן" בהתאמה. לשם המשפחה הגבול יש היסטוריה ארוכה ועשירה, והיו הרבה אנשים מפורסמים עם שם המשפחה לאורך ההיסטוריה. כיום, השם עדיין נפוץ, ונמצא במדינות רבות ברחבי העולם.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן