דף הבית » טופ 100 » שם משפחה אזרוב – מדריך מקיף

שם משפחה אזרוב – מדריך מקיף

2023-05-17 13:37:00+02:00

מהו שם המשפחה אזרוב?

Image 1

שם המשפחה אזרוב הוא שם פטרונימי הנגזר מהשם העברי אזר, שפירושו "עזרה" או "סיוע". זהו שם משפחה נפוץ בקרב יהודים ממוצא מזרח אירופי, במיוחד ברוסיה, אוקראינה ובלארוס. שם המשפחה נמצא גם במדינות אחרות, כולל ישראל, ארצות הברית וקנדה.

היסטוריה ומקור שם המשפחה אזרוב

מקורו של שם המשפחה אזרוב באימפריה הרוסית בסוף המאה ה-18. משערים שהוא נגזר מהשם העברי אזר, שהיה שם פופולרי בקרב יהודי האזור. שם המשפחה נמצא לרוב בקרב יהודים ממוצא מזרח אירופי, במיוחד ברוסיה, אוקראינה ובלארוס.

משמעות שם המשפחה אזרוב

Image 1

שם המשפחה אזרוב נגזר מהשם העברי אזר, שפירושו "עזרה" או "סיוע". על פי החשד, השם ניתן לאדם שעזר או סיפק סיוע לאחרים. ייתכן גם שהשם ניתן למי שהיה ידוע בנדיבותו או בחביבותו.

אנשים מפורסמים עם שם המשפחה אזרוב

ישנם מספר אנשים בולטים בעלי שם המשפחה Azarov, כולל:

סרגיי אזרוב

Image 1

סרגיי אזרוב הוא פוליטיקאי רוסי שכיהן כראש ממשלת רוסיה בשנים 1999 עד 2000. הוא ידוע ברפורמות הכלכליות שלו, שסייעו לייצב את הכלכלה הרוסית.

יורי אזרוב

יורי אזרוב הוא שחקן ובמאי רוסי הידוע בעיקר בזכות תפקידיו בסרטים "הסנדק" ו"הסנדק חלק ב'". הוא ידוע גם בזכות עבודתו בטלוויזיה, כולל הסדרה "הסופרנוס".

מיכאיל אזרוב

Image 1

מיכאיל אזרוב הוא רב-אמן שחמט רוסי הידוע בעיקר בזכות ניצחונותיו באליפות העולם בשחמט ובאליפות אירופה בשחמט. הוא גם מורה וסופר לשחמט ידוע.

תדירות שם המשפחה אזרוב

שם המשפחה אזרוב אינו נפוץ במיוחד, אך הוא נמצא במספר מדינות ברחבי העולם. לפי הלשכה למפקד האוכלוסין של ארצות הברית, שם המשפחה הנפוץ ביותר ברוסיה, שם הוא שם המשפחה ה-5,844 הנפוץ ביותר. הוא נמצא גם באוקראינה, בלארוס, ישראל, ארצות הברית וקנדה.

סיכום

Image 1

שם המשפחה אזרוב הוא שם פטרונימי הנגזר מהשם העברי אזר, שפירושו "עזרה" או "סיוע". זהו שם משפחה נפוץ בקרב יהודים ממוצא מזרח אירופי, במיוחד ברוסיה, אוקראינה ובלארוס. שם המשפחה נמצא גם במדינות אחרות, כולל ישראל, ארצות הברית וקנדה. על פי ההערכות, מקורו של שם המשפחה באימפריה הרוסית בסוף המאה ה-18, ומאמינים שהוא נגזר מהשם העברי אזאר. על פי החשד, השם ניתן לאדם שעזר או סיפק סיוע לאחרים. ישנם כמה אנשים בולטים בעלי שם המשפחה אזרוב, כולל סרגיי אזרוב, יורי אזרוב ומיכאיל אזרוב. שם המשפחה אינו נפוץ במיוחד, אך הוא נמצא במספר מדינות ברחבי העולם.

טבלת שם המשפחה אזרוב

מדינה תדירות
רוּסִיָה 5,844 הנפוץ ביותר
אוקראינה מְשׁוּתָף
בלארוס מְשׁוּתָף
ישראל מְשׁוּתָף
ארצות הברית נָדִיר
קנדה נָדִיר

שם המשפחה אזרוב הוא שם מעניין וייחודי עם היסטוריה ומשמעות עשירה. זהו שם פטרונימי שנגזר מהשם העברי אזר, שפירושו "עזרה" או "סיוע". זהו שם משפחה נפוץ בקרב יהודים ממוצא מזרח אירופי, במיוחד ברוסיה, אוקראינה ובלארוס. שם המשפחה נמצא גם במדינות אחרות, כולל ישראל, ארצות הברית וקנדה. על פי ההערכות, מקורו של שם המשפחה באימפריה הרוסית בסוף המאה ה-18, ומאמינים שהוא נגזר מהשם העברי אזאר. על פי החשד, השם ניתן לאדם שעזר או סיפק סיוע לאחרים. ישנם כמה אנשים בולטים בעלי שם המשפחה אזרוב, כולל סרגיי אזרוב, יורי אזרוב ומיכאיל אזרוב. שם המשפחה אינו נפוץ במיוחד, אך הוא נמצא במספר מדינות ברחבי העולם.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן