דף הבית » המלצת הצוות » שם משפחה אבוטבול: היסטוריה ומשמעות

שם משפחה אבוטבול: היסטוריה ומשמעות

2023-04-02 09:13:00+02:00

מהו שם המשפחה אבוטבול?

שם המשפחה אבוטבול הוא שם משפחה יהודי שמקורו במזרח התיכון. זהו שם משפחה נפוץ בקרב יהודים ממוצא ספרדי ומזרחי. השם נגזר מהמילה העברית "אבוט", שפירושה "אבא". שם המשפחה נמצא גם בקרב אוכלוסיות לא יהודיות במזרח התיכון, במיוחד בעיראק ובסוריה.

תולדות שם המשפחה אבוטבול

לשם המשפחה אבוטבול יש היסטוריה ארוכה במזרח התיכון. מאמינים שמקורו באזור בימי הביניים, אז גורשו יהודים מספרד ופורטוגל והתיישבו במזרח התיכון. שם המשפחה אומץ על ידי רבים מהעולים היהודים הללו ונמצא עד היום בקרב צאצאיהם. שם המשפחה אבוטבול נמצא גם בקרב אוכלוסיות לא יהודיות במזרח התיכון. מאמינים כי הוא אומץ על ידי חלק מהאוכלוסיות הללו במהלך האימפריה העות'מאנית, כאשר יהודים ולא-יהודים חיו זה לצד זה באזור.

תפוצה גיאוגרפית של שם המשפחה אבוטבול

שם המשפחה אבוטבול נפוץ בעיקר בקרב יהודים ממוצא ספרדי ומזרחי. הוא נמצא גם בקרב אוכלוסיות לא יהודיות במזרח התיכון, במיוחד בעיראק ובסוריה.

טבלת וריאציות שם המשפחה של אבוטבול

וָרִיאַצִיָה מדינה
אבוטבול ישראל
אבוטבל עִירַאק
אבוטבול סוּריָה
אבוטבול לבנון
אבוטבלי יַרדֵן

אנשים מפורסמים עם שם המשפחה אבוטבול

יש הרבה אנשים מפורסמים עם שם המשפחה אבוטבול. בין הבולטים שבהם ניתן למנות:• יצחק אבוטבול, פוליטיקאי ישראלי וראש עיריית באר שבע לשעבר.• דוד אבוטבול, איש עסקים ופילנתרופ ישראלי.• יוסי אבוטבול, זמר ופזמונאי ישראלי.• יעל אבוטבול, שחקנית ודוגמנית ישראלית.

משמעות שם המשפחה אבוטבול

שם המשפחה אבוטבול נגזר מהמילה העברית "אבוט", שפירושה "אבא". מאמינים כי הוא אומץ על ידי יהודים ולא-יהודים במזרח התיכון במהלך ימי הביניים והאימפריה העות'מאנית. שם המשפחה נמצא לרוב בקרב יהודים ממוצא ספרדי ומזרחי, וכן בקרב אוכלוסיות לא יהודיות במזרח התיכון. שם המשפחה אבוטבול קשור להיסטוריה ארוכה ועשירה במזרח התיכון. זוהי תזכורת להיסטוריה ולתרבות המשותפת של יהודים ולא-יהודים באזור. שם המשפחה הוא גם תזכורת לחוסן וחוסנו של העם היהודי, שסבל מאות שנים של רדיפות ועקירה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן