דף הבית » טופ 100 » שינוי שם משפחה לאחר נישואין על טופס ירוק

שינוי שם משפחה לאחר נישואין על טופס ירוק

2023-05-15 05:48:00+02:00

מהו טופס ירוק?

Image 1

טופס ירוק הוא מסמך המשמש בישראל לשינוי רשמי של שם המשפחה לאחר הנישואין. מדובר במסמך משפטי שיש למלא ולהגיש למשרד הפנים על מנת להפוך את השינוי לרשמי. הטופס בצבע ירוק וזמין גם בעברית וגם באנגלית.

מה נדרש כדי לשנות את שם המשפחה שלך?

Image 1

על מנת לשנות את שם המשפחה לאחר הנישואין, עליך לעמוד בדרישות חוקיות מסוימות. ראשית, עליך להיות אזרח ישראל. שנית, עליך להיות נשוי לאדם שאת שם משפחתו אתה רוצה לקחת. שלישית, עליך להיות בעל תעודת זהות ישראלית תקפה. לבסוף, עליך להיות בעל תעודת נישואין תקפה.

כיצד למלא את הטופס הירוק

לאחר שעמדתם בדרישות החוק, תוכלו להתחיל בתהליך מילוי הטופס הירוק. הטופס מחולק לשני חלקים. החלק הראשון הוא טופס הבקשה, המחייב אותך למסור את המידע האישי שלך, כולל שמך, כתובתך ומספר תעודת זהות. החלק השני הוא ההצהרה, המחייבת אותך להצהיר שאתה משנה את שם משפחתך ושאתה מבין את ההשלכות של כך.

חלק 1: טופס בקשה

Image 1

טופס הבקשה מחייב אותך למסור את המידע האישי שלך, לרבות שמך, כתובתך ומספר תעודת זהות שלך. כמו כן, עליך למסור את שם האדם שאת שם משפחתו ברצונך לקחת, וכן את מספר תעודת הזהות שלו.

חלק 2: הצהרה

ההצהרה מחייבת אותך להצהיר שאתה משנה את שם משפחתך וכי אתה מבין את ההשלכות של כך. כמו כן, עליך להצהיר שאינך משנה את שמך למטרת הונאה כלשהי.

הגשת הטופס הירוק

Image 1

לאחר מילוי הטופס הירוק, יש להגישו למשרד הפנים. ניתן לשלוח את הטופס באופן אישי, בדואר או באינטרנט. אם תגישו את הטופס באופן אישי, יש להביא תעודת זהות תקפה ותעודת נישואין תקפה. אם אתה מגיש את הטופס בדואר, עליך לצרף עותק של תעודת הזהות שלך והעתק של תעודת הנישואין שלך. אם אתה מגיש את הטופס באינטרנט, עליך לספק תעודת זהות תקפה ותעודת נישואין תקפה.

סיכום

שינוי שם המשפחה לאחר נישואין הוא הליך משפטי המחייב אותך למלא טופס ירוק ולהגישו למשרד הפנים. הטופס מחייב אותך למסור את פרטיך האישיים, וכן את שם האדם שאת שם משפחתו ברצונך לקחת. לאחר מילוי הטופס יש להגישו למשרד הפנים. ניתן לשלוח את הטופס באופן אישי, בדואר או באינטרנט. למידע נוסף על שינוי שם המשפחה שלך לאחר נישואין, בקר בכתובת he.wikipedia.org .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן