דף הבית » מומלץ בהקדם » שינוי שם משפחה לאחר נישואים משרד הפנים

שינוי שם משפחה לאחר נישואים משרד הפנים

2023-05-15 04:30:00+02:00

מבוא

Image 1

בישראל אחראי משרד הפנים להסדרת תהליך החלפת שם משפחה לאחר נישואין. תהליך זה הוא פשוט יחסית וניתן להשלים אותו בכמה שלבים. במאמר זה נסביר את תהליך החלפת שם משפחה לאחר נישואין בישראל, כפי שהוסדר על ידי משרד הפנים. כמו כן, נספק מידע על המסמכים הנדרשים, התהליך והעמלות הכרוכות בכך.

מסמכים דרושים

השלב הראשון בתהליך של שינוי שם משפחה לאחר הנישואין הוא איסוף המסמכים הדרושים. המסמכים הנדרשים לשינוי שם משפחה לאחר נישואין הם כדלקמן:

  • תעודת זהות ישראלית תקפה
  • תעודת נישואין תקפה
  • טופס בקשה מלא
  • עותק מחוזה הנישואין של בני הזוג
  • העתק מתעודת הנישואין של בני הזוג
  • עותק של רישום הנישואין של בני הזוג
  • עותק של תעודת הגירושין של בני הזוג (אם רלוונטי)

תהליך

Image 1

לאחר איסוף המסמכים הדרושים, השלב הבא הוא הגשתם למשרד הפנים. יש להגיש את המסמכים באופן אישי או בדואר ללשכת המשרד. לאחר מכן, המשרד יבדוק את המסמכים ואם הכל תקין, יאשר את שינוי שם המשפחה. לאחר אישור שינוי שם המשפחה, על בני הזוג לרשום את השינוי במרשם האוכלוסין. ניתן לעשות זאת באופן אישי או בדואר. כמו כן, על בני הזוג להגיש עותק של שינוי שם המשפחה המאושר למשרד הפנים.

עמלות

העמלות הקשורות לשינוי שם משפחה לאחר נישואין משתנות בהתאם לסוג השינוי המתבצע. בדרך כלל, התשלום עבור שינוי שם משפחה הוא בסביבות 100 ש"ח (כ-$30 דולר).

מסגרת זמן

Image 1

מסגרת הזמן לשינוי שם משפחה לאחר הנישואין היא בדרך כלל כשבועיים. מסגרת זמן זו עשויה להשתנות בהתאם לעומס העבודה של משרד הפנים ומרשם האוכלוסין.

סיכום

שינוי שם משפחה לאחר נישואין בישראל הוא תהליך פשוט יחסית המוסדר על ידי משרד הפנים. התהליך כולל איסוף המסמכים הדרושים, הגשתם למשרד ורישום השינוי במרשם האוכלוסין. העמלות הקשורות לשינוי שם משפחה הן בדרך כלל בסביבות 100 ש"ח (כ-$30 דולר), ומסגרת הזמן לתהליך היא בדרך כלל כשבועיים.

שולחן

מסמך תיאור
תעודת זהות ישראלית תעודת זהות ישראלית תקפה
תעודת נישואין תעודת נישואין תקפה
טופס בקשה טופס בקשה מלא
חוזה נישואין עותק של חוזה הנישואין של בני הזוג
תעודת נישואין העתק תעודת נישואין של בני הזוג
רישום נישואין עותק של רישום הנישואין של בני הזוג
תעודת גירושין עותק של תעודת הגירושין של בני הזוג (אם רלוונטי)

סיכום

Image 1

שינוי שם משפחה לאחר נישואין בישראל הוא תהליך פשוט יחסית המוסדר על ידי משרד הפנים. התהליך כולל איסוף המסמכים הדרושים, הגשתם למשרד ורישום השינוי במרשם האוכלוסין. העמלות הקשורות לשינוי שם משפחה הן בדרך כלל בסביבות 100 ש"ח (כ-$30 דולר), ומסגרת הזמן לתהליך היא בדרך כלל כשבועיים. למידע נוסף על תהליך החלפת שם משפחה לאחר נישואין בישראל, אנא בקרו בוויקיפדיה העברית או צפו בסרטון זה של משרד הפנים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן