דף הבית » טופ 100 » שינוי שם משפחה בכל הרשויות: כל מה שאתה צריך לדעת

שינוי שם משפחה בכל הרשויות: כל מה שאתה צריך לדעת

2023-05-14 09:20:00+02:00

מה זה שינוי שם משפחה?

שינוי שם המשפחה הוא תהליך של שינוי שם המשפחה שלך באופן חוקי. תהליך זה יכול להתבצע בכל הרשויות כמו בית המשפט, העירייה ומשרד הפנים. התהליך שונה בכל רשות, אך התוצאה הסופית זהה: שינוי חוקי של שם המשפחה שלך.

למה תרצה לשנות את שם המשפחה שלך?

ישנן סיבות רבות מדוע מישהו עשוי לרצות לשנות את שם המשפחה שלו. כמה מהסיבות הנפוצות ביותר כוללות:

 • מתחתנים ולוקחים את שם המשפחה של בן הזוג
 • שינוי שם המשפחה שלך כדי לשקף שינוי בזהות המגדרית
 • שינוי שם המשפחה שלך כדי לשקף שינוי בזהות הדתית
 • שינוי שם המשפחה שלך כדי לשקף שינוי בזהות התרבותית
 • שינוי שם המשפחה שלך כדי לשקף שינוי בזהות הפוליטית
 • שינוי שם המשפחה שלך כדי לשקף שינוי בזהות המשפחתית

אילו מסמכים אתה צריך כדי לשנות את שם המשפחה שלך?

המסמכים שאתה צריך כדי לשנות את שם המשפחה שלך תלויים בסמכות שאתה עוסק בה. בדרך כלל, תצטרך לספק את המסמכים הבאים:

 • עותק של תעודת הזהות שלך
 • עותק של תעודת הלידה שלך
 • עותק של תעודת הנישואין שלך (אם רלוונטי)
 • עותק של תעודת הגירושין שלך (אם רלוונטי)
 • עותק של תעודת הפטירה שלך (אם רלוונטי)
 • עותק של הדרכון שלך (אם רלוונטי)
 • עותק של רישיון הנהיגה שלך (אם רלוונטי)

אילו עמלות אתה צריך לשלם כדי לשנות את שם המשפחה שלך?

העמלות שאתה צריך לשלם כדי לשנות את שם המשפחה שלך תלויות בסמכות שאתה מתמודד איתה. ככלל, תצטרכו לשלם אגרה לבית המשפט, לעירייה ולמשרד הפנים. העמלות משתנות בהתאם לרשות, אך לרוב הן נעות בין 50-100 ₪.

מהו התהליך לשינוי שם המשפחה שלך?

תהליך שינוי שם המשפחה שלך תלוי בסמכות שאתה עוסק בה. ככלל, תצטרכו להגיש את המסמכים והאגרות הדרושים לבית המשפט, לעירייה ולמשרד הפנים. לאחר הגשת המסמכים והעמלות, התהליך יכול להימשך בין מספר ימים למספר שבועות.

תהליך בית המשפט

הליך בית המשפט לשינוי שם המשפחה שלך הוא פשוט יחסית. יהיה עליך להגיש את המסמכים הדרושים ואגרות לבית המשפט. לאחר הגשת המסמכים והאגרות, בית המשפט יבחן את בקשתך ויקבל החלטה. אם בית המשפט יאשר את בקשתך, שם המשפחה שלך ישונה כדין.

תהליך עירייה

תהליך העירייה לשינוי שם המשפחה שלך מעט יותר מסובך. תצטרכו להגיש לעירייה את המסמכים והאגרות הדרושים. לאחר הגשת המסמכים והאגרות, העירייה תבחן את בקשתך ותקבל החלטה. אם העירייה תאשר את בקשתך, שם משפחתך ישונה כדין.

סיכום

שינוי שם המשפחה הוא תהליך של שינוי שם המשפחה שלך באופן חוקי. תהליך זה יכול להתבצע בכל הרשויות כמו בית המשפט, העירייה ומשרד הפנים. המסמכים והעמלות שאתה צריך כדי לשנות את שם המשפחה שלך תלויים בסמכות שאתה מתמודד איתה. תהליך שינוי שם המשפחה תלוי גם בסמכות עמה עוסקים. ככלל, תצטרכו להגיש את המסמכים והאגרות הדרושים לבית המשפט, לעירייה ולמשרד הפנים. לאחר הגשת המסמכים והעמלות, התהליך יכול להימשך בין מספר ימים למספר שבועות.

שולחן

רְשׁוּת מסמכים דרושים עמלות תהליך
בית משפט העתק תעודת זהות, תעודת לידה, תעודת נישואין, תעודת גירושין, תעודת פטירה, דרכון, רישיון נהיגה 50-100 ₪ הגשת מסמכים ואגרות, בית המשפט סוקר את הבקשה, מתקבלת החלטה
עִירִיָה העתק תעודת זהות, תעודת לידה, תעודת נישואין, תעודת גירושין, תעודת פטירה, דרכון, רישיון נהיגה 50-100 ₪ הגשת מסמכים ואגרות, העירייה בוחנת את הבקשה, מתקבלת החלטה
משרד הפנים העתק תעודת זהות, תעודת לידה, תעודת נישואין, תעודת גירושין, תעודת פטירה, דרכון, רישיון נהיגה 50-100 ₪ הגשת מסמכים ואגרות, משרד הפנים בוחן את הבקשה, מתקבלת החלטה

שאלות ותשובות

ש: מהו שינוי שם משפחה?

ת: שינוי שם משפחה הוא תהליך של שינוי שם המשפחה שלך באופן חוקי. תהליך זה יכול להתבצע בכל הרשויות כמו בית המשפט, העירייה ומשרד הפנים.

ש: אילו מסמכים אני צריך כדי לשנות את שם המשפחה שלי?

ת: המסמכים שאתה צריך כדי לשנות את שם המשפחה שלך תלויים בסמכות שאתה עוסק בה. בדרך כלל, תצטרך לספק עותק של תעודת זהות, תעודת לידה, תעודת נישואין, תעודת גירושין, תעודת פטירה, דרכון ורישיון נהיגה.

ש: אילו עמלות אני צריך לשלם כדי לשנות את שם המשפחה שלי?

ת: העמלות שאתה צריך לשלם כדי לשנות את שם המשפחה שלך תלויות בסמכות שאתה מתמודד איתה. ככלל, תצטרכו לשלם אגרה לבית המשפט, לעירייה ולמשרד הפנים. העמלות משתנות בהתאם לרשות, אך לרוב הן נעות בין 50-100 ₪.

ש: מהו התהליך לשינוי שם המשפחה שלי?

ת: תהליך שינוי שם המשפחה שלך תלוי בסמכות שאתה עוסק בה. ככלל, תצטרכו להגיש את המסמכים והאגרות הדרושים לבית המשפט, לעירייה ולמשרד הפנים. לאחר הגשת המסמכים והעמלות, התהליך יכול להימשך בין מספר ימים למספר שבועות.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן