דף הבית » הכי מדובר » שינוי שם המשפחה ברישיון הנהיגה

שינוי שם המשפחה ברישיון הנהיגה

2023-05-14 16:09:00+02:00

מהו רישיון נהיגה?

Image 1

רישיון נהיגה הוא מסמך רשמי המונפק על ידי רשות ממשלתית המאשרת אדם להפעיל רכב מנועי. בישראל ניתן רישיון נהיגה על ידי משרד התחבורה והבטיחות בדרכים. חובה חוקית לכל נהג להיות בעל רישיון נהיגה בתוקף על מנת להפעיל רכב מנועי.

מהו שם משפחה?

שם משפחה הוא שם משפחה שעובר מדור לדור. זה חלק מהזהות של אדם ומשמש לעתים קרובות לזיהויו. בישראל, שם המשפחה של אדם הוא בדרך כלל שם אביו, אם כי ניתן לשנותו באמצעות מערכת בתי המשפט.

מדוע תצטרך לשנות את שם המשפחה שלך ברישיון הנהיגה שלך?

Image 1

ישנן מספר סיבות מדוע ייתכן שיהיה עליך לשנות את שם המשפחה שלך ברישיון הנהיגה שלך. אלה כוללים נישואין, גירושין, אימוץ או שינוי שם מסיבות דתיות או תרבותיות. בישראל, עליך לשנות את שם המשפחה שלך ברישיון הנהיגה שלך אם שינית אותו כחוק.

כיצד לשנות את שם המשפחה שלך ברישיון הנהיגה שלך בישראל

שינוי שם המשפחה ברישיון הנהיגה בישראל הוא תהליך פשוט יחסית. הצעד הראשון הוא קבלת צו בית משפט מבית המשפט בו אתה רשום. צו בית משפט זה חייב לציין כי שם המשפחה שלך שונה מבחינה חוקית. לאחר קבלת צו בית המשפט, עליך להגישו למשרד התחבורה והבטיחות בדרכים.

שלב 1: איסוף מסמכים נדרשים

Image 1

השלב הראשון בתהליך הוא איסוף המסמכים הנדרשים. מסמכים אלה כוללים את רישיון הנהיגה הנוכחי שלך, צו בית המשפט וצורת זיהוי תקפה.

שלב 2: הגשת מסמכים למשרד התחבורה והבטיחות בדרכים

לאחר שאספתם את המסמכים הנדרשים, עליכם להגישם למשרד התחבורה והבטיחות בדרכים. אתה יכול לעשות זאת באופן אישי, בדואר או באינטרנט.

מה קורה לאחר הגשת המסמכים?

Image 1

לאחר שהגשת את המסמכים שלך למשרד התחבורה והבטיחות בדרכים, הם יבדקו אותם ויוציאו לך רישיון נהיגה חדש עם שם המשפחה החדש שלך. התהליך אורך בדרך כלל מספר שבועות, אך עשוי להימשך זמן רב יותר בהתאם לנסיבות.

סיכום

שינוי שם המשפחה ברישיון הנהיגה בישראל הוא תהליך פשוט יחסית. תחילה עליך לקבל צו שיפוטי מבית המשפט בו אתה רשום, ולאחר מכן להגישו למשרד התחבורה והבטיחות בדרכים. לאחר בדיקת המסמכים שלך, יונפק לך רישיון נהיגה חדש עם שם המשפחה החדש שלך. למידע נוסף על שינוי שם המשפחה שלך ברישיון הנהיגה שלך בישראל, בקר בוויקיפדיה העברית .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן