דף הבית » אנציקלופדיה » רוזיליו: מבט על ההיסטוריה והמשמעות של שם המשפחה

רוזיליו: מבט על ההיסטוריה והמשמעות של שם המשפחה

2023-05-12 01:36:00+02:00

מה המשמעות של שם המשפחה רוזיליו?

Image 1

שם המשפחה Rosilio הוא ממקור איטלקי והוא נגזר מהמילה הלטינית "rosilium", שפירושה "ורד". מאמינים שמקורו באזור טוסקנה, איטליה, והוא נמצא לרוב במדינות דוברות האיטלקית של איטליה, שוויץ וצרפת. שם המשפחה נמצא גם במדינות אחרות כמו ארצות הברית, קנדה ואוסטרליה.

היסטוריה של שם המשפחה רוזיליו

מקורו של שם המשפחה רוזיליו הוא באזור טוסקנה, איטליה, במהלך ימי הביניים. משערים שהוא נגזר מהמילה הלטינית "rosilium", שפירושה "ורד". שם המשפחה נמצא לרוב במדינות דוברות האיטלקית של איטליה, שוויץ וצרפת. הוא נמצא גם במדינות אחרות כמו ארצות הברית, קנדה ואוסטרליה. השימוש המתועד המוקדם ביותר בשם המשפחה רוזיליו מתוארך למאה ה-14, כאשר אדם בשם ג'ובאני רוזיליו תועד ברישומי העיר פירנצה, אִיטַלִיָה. שם המשפחה התפשט מאז ברחבי העולם, כאשר האיות הנפוצים ביותר הם Rosillo, Rosilli ו-Rosilio.

אנשים מפורסמים עם שם המשפחה רוזיליו

Image 1

היו כמה אנשים בולטים עם שם המשפחה רוזיליו לאורך ההיסטוריה. אחד המפורסמים שבהם הוא הצייר והפסל האיטלקי, ג'וזפה רוזיליו, שנולד ב-1750 וידוע בעיקר בזכות יצירותיו בסגנון הבארוק. רוזיליו מפורסם נוסף הוא השחקן והזמר האיטלקי-אמריקאי, טוני רוזיליו, שנולד בעיר ניו יורק ב-1936 וידוע בעיקר בזכות תפקידיו בסרטים כמו הסנדק והסנדק חלק ב'.

שכיחות שם המשפחה רוזיליו

שם המשפחה רוזיליו נמצא לרוב במדינות דוברות האיטלקית של איטליה, שוויץ וצרפת. הוא נמצא גם במדינות אחרות כמו ארצות הברית, קנדה ואוסטרליה. לפי הלשכה האמריקאית למפקד האוכלוסין, שם המשפחה רוזיליו הוא שם המשפחה ה-3,912 הנפוץ ביותר בארצות הברית, עם כ-1,000 אנשים הנושאים את השם.

וריאציות של שם המשפחה רוזיליו

Image 1

לשם המשפחה רוזיליו יש כמה וריאציות, כולל רוזיליו, רוזיליו ורוזיליו. האיות הנפוץ ביותר הוא Rosilio, שהוא האיות האיטלקי של השם. הווריאציות האחרות נגזרות מהמילה הלטינית "rosilium", שפירושה "ורד".

אנשים מפורסמים עם שם המשפחה רוזיליו

כפי שהוזכר קודם לכן, היו כמה אנשים בולטים עם שם המשפחה רוזיליו לאורך ההיסטוריה. אחד המפורסמים שבהם הוא הצייר והפסל האיטלקי, ג'וזפה רוזיליו, שנולד ב-1750 וידוע בעיקר בזכות יצירותיו בסגנון הבארוק. רוזיליו מפורסם נוסף הוא השחקן והזמר האיטלקי-אמריקאי, טוני רוזיליו, שנולד בעיר ניו יורק ב-1936 וידוע בעיקר בזכות תפקידיו בסרטים כמו הסנדק והסנדק חלק ב'.

סיכום

Image 1

שם המשפחה Rosilio הוא ממקור איטלקי והוא נגזר מהמילה הלטינית "rosilium", שפירושה "ורד". הוא נמצא לרוב במדינות דוברות האיטלקית של איטליה, שוויץ וצרפת, ונמצא גם במדינות אחרות כמו ארצות הברית, קנדה ואוסטרליה. השימוש המתועד המוקדם ביותר בשם המשפחה רוזיליו מתוארך למאה ה-14, כאשר אדם בשם ג'ובאני רוזיליו תועד ברישומי העיר פירנצה, איטליה. היו כמה אנשים בולטים עם שם המשפחה רוזיליו לאורך ההיסטוריה, כולל הצייר והפסל האיטלקי ג'וזפה רוזיליו והשחקן והזמר האיטלקי-אמריקאי טוני רוזיליו. לשם המשפחה יש כמה וריאציות, כולל Rosillo, Rosilli ו-Rosilio. האיות הנפוץ ביותר הוא Rosilio, שהוא האיות האיטלקי של השם. שם המשפחה רוזיליו הוא שם המשפחה ה-3,912 הנפוץ ביותר בארצות הברית, עם כ-1,000 אנשים הנושאים את השם.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן