דף הבית » הכי מדובר » משמעות שם המשפחה חמו – מדריך מקיף

משמעות שם המשפחה חמו – מדריך מקיף

2023-05-08 12:38:00+02:00

מה המשמעות של שם המשפחה האמו?

Image 1

שם המשפחה האמו הוא שם עברי שמקורו במילה "חמו", שפירושה "חם" או "חם". מקורו של השם הוא במזרח התיכון, והוא נמצא לרוב בקרב יהודים ממוצא ספרדי. השם נמצא גם בקרב כמה משפחות ערביות ופרסיות.

תולדות שם המשפחה חמו

לשם המשפחה חמו יש היסטוריה ארוכה ועשירה. מאמינים שמקורו במזרח התיכון, והוא נמצא לרוב בקרב יהודים ממוצא ספרדי. השם נמצא גם בקרב כמה משפחות ערביות ופרסיות. התיעוד המוקדם ביותר של שם המשפחה חמו מתוארך למאה ה-12, כאשר אדם יהודי בשם אברהם בן חמו הוזכר במסמך מהעיר טולדו, ספרד. השם נמצא גם ברשומות מהמאה ה-15 בעיר פאס, מרוקו. שם המשפחה חמו נמצא גם ברשומות מהמאה ה-17 בעיר חאלב, סוריה. במאה ה-18 השם נמצא בתיעוד מהעיר בגדאד, עיראק.

שימוש נוכחי בשם המשפחה חמו

Image 1

שם המשפחה חמו נמצא בשימוש עד היום, והוא נמצא לרוב בקרב יהודים ממוצא ספרדי. הוא נמצא גם בקרב כמה משפחות ערביות ופרסיות. השם נפוץ במיוחד בישראל, שם הוא שם המשפחה ה-39 בשכיחותו. הוא נמצא גם במדינות אחרות, כולל ארצות הברית, קנדה ובריטניה.

אנשים מפורסמים עם שם המשפחה חמו

ישנם מספר אנשים מפורסמים בעלי שם המשפחה האמו, כולל:

יצחק חמו

Image 1

יצחק חמו הוא שחקן וקומיקאי ישראלי. הוא ידוע בעיקר בזכות תפקידיו בסרטים "ביקור הלהקה" ו"החוב".

יעקב חמו

יעקב חמו הוא פוליטיקאי ישראלי שכיהן כחבר כנסת בשנים 1996 עד 1999. הוא חבר מפלגת העבודה.

רמי חמו

Image 1

רמי חמו הוא זמר ופזמונאי ישראלי. הוא ידוע בעיקר בזכות הסינגל הלהיט שלו "יש לי".

יהודה חמו

יהודה חמו הוא אמן ופסל ישראלי. הוא ידוע בעיקר בזכות פסלי החיות והציפורים שלו.

סיכום

Image 1

שם המשפחה האמו הוא שם עברי שמקורו במילה "חמו", שפירושה "חם" או "חם". מקורו של השם הוא במזרח התיכון, והוא נמצא לרוב בקרב יהודים ממוצא ספרדי. השם נמצא גם בקרב כמה משפחות ערביות ופרסיות. לשם המשפחה חמו היסטוריה ארוכה ועשירה, והוא נמצא בשימוש עד היום. הוא נפוץ במיוחד בישראל, שם הוא שם המשפחה ה-39 בשכיחותו. ישנם כמה אנשים מפורסמים בעלי שם המשפחה חמו, ביניהם יצחק חמו, יעקב חמו, רמי חמו ויהודה חמו.

משאבים שימושיים

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן