דף הבית » אנציקלופדיה » מחזאים איריים: מדריך מקיף

מחזאים איריים: מדריך מקיף

2023-05-10 16:26:00+02:00

מבוא למחזאים איריים

Image 1

מחזאים איריים היו השפעה מרכזית בעולם התיאטרון במשך מאות שנים. מוויליאם שייקספיר ועד ג'ורג' ברנרד שו, מחזאים איריים היו אחראים לכמה מהיצירות האיקוניות ביותר בתולדות התיאטרון. במאמר זה, נסקור כמה מהמחזאים האיריים המפורסמים ביותר ויצירותיהם.

וויליאם שייקספיר

Image 1

ויליאם שייקספיר הוא אחד המחזאים המפורסמים בעולם. הוא נולד בסטרטפורד-אפון-אייבון ב-1564 ונחשב לגדול המחזאי בכל הזמנים. יצירותיו כוללות קלאסיקות כמו רומיאו ויוליה, המלט, מקבת וחלום ליל קיץ. הוא גם זוכה להמצאת מאות מילים וביטויים שעדיין משתמשים בהם היום.

ג'ורג' ברנרד שו

ג'ורג' ברנרד שו היה מחזאי ומבקר אירי שנולד בדבלין בשנת 1856. הוא ידוע בעיקר בזכות מחזותיו כמו פיגמליון, איש וסופרמן ומייג'ור ברברה. הוא גם היה מבקר ידוע וכתב רבות על תיאטרון ואמנויות. הוא זכה בפרס נובל לספרות ב-1925.

אוסקר ויילד

Image 1

אוסקר ויילד היה מחזאי, סופר ומשורר אירי שנולד בדבלין ב-1854. הוא ידוע בעיקר בזכות מחזותיו כמו "החשיבות של להיות רציני, בעל אידיאלי" והמעריץ של ליידי וינדרמיר. הוא גם היה שנינות ידועה וכתב רבות על אמנויות וספרות. הוא נכלא למשך שנתיים בשנת 1895 על מגונה בוטה.

שון אוקייסי

שון אוקייסי היה מחזאי וסופר אירי שנולד בדבלין בשנת 1880. הוא ידוע בעיקר בזכות מחזותיו כמו ג'ונו והפייקוק, המחרשה והכוכבים וצל של אקדח. הוא גם היה סוציאליסט ידוע וכתב רבות על המאבק האירי לעצמאות.

סמואל בקט

Image 1

סמואל בקט היה מחזאי, סופר ומשורר אירי שנולד בדבלין ב-1906. הוא ידוע בעיקר בזכות מחזותיו כמו מחכה לגודו, סוף המשחק והסרט האחרון של קראפ. הוא גם היה אמן אוונגרד ידוע וכתב רבות על האבסורד. הוא זכה בפרס נובל לספרות ב-1969.

בריאן פריל

בריאן פריל היה מחזאי וסופר אירי שנולד באומאג בשנת 1929. הוא ידוע בעיקר בזכות מחזותיו כמו פילדלפיה, הנה אני בא!, תרגומים וריקודים בלוגנאסה. הוא גם היה ריאליסט ידוע וכתב רבות על החוויה האירית.

שאלות ותשובות

Image 1

ש: מיהו המחזאי האירי המפורסם ביותר? ת: ויליאם שייקספיר נחשב למחזאי האירי המפורסם ביותר. ש: מהו המחזה המפורסם ביותר של ג'ורג' ברנרד שו? א: המחזה המפורסם ביותר של ג'ורג' ברנרד שו הוא פיגמליון. ש: : מהו המחזה המפורסם ביותר של אוסקר ויילד? א: המחזה המפורסם ביותר של אוסקר ויילד הוא The Importance of Being Earnest. ש: מהו המחזה המפורסם ביותר של שון אוקייסי? א: המחזה המפורסם ביותר של שון אוקייסי הוא ג'ונו והפייקוק. ש: מהו המחזה המפורסם ביותר של סמואל בקט? א: המחזה המפורסם ביותר של סמואל בקט הוא מחכה לגודו. ש: מהו המחזה המפורסם ביותר של בריאן פריל? א: המחזה המפורסם ביותר של בריאן פריל הוא פילדלפיה, הנה אני בא!.

סיכום

מחזאים איריים היו השפעה מרכזית בעולם התיאטרון במשך מאות שנים. מוויליאם שייקספיר ועד בריאן פריל, מחזאים איריים היו אחראים לכמה מהיצירות האיקוניות ביותר בתולדות התיאטרון. במאמר זה, בדקנו כמה מהמחזאים האיריים המפורסמים ביותר ויצירותיהם. אנו מקווים שמאמר זה סיפק לך הבנה טובה יותר של המחזאים האיריים ותרומתם לעולם התיאטרון.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן