דף הבית » TOP10 » מה הפירוש של שם המשפחה מרדכי?

מה הפירוש של שם המשפחה מרדכי?

2023-04-13 18:55:00+02:00

מה הפירוש של שם המשפחה מרדכי?

Image 1

שם המשפחה מרדכי הוא שם עברי שמקורו בדמות המקראית מרדכי, שהיה חצר יהודי בחצר המלך אחשוורוש במגילת אסתר. השם מרדכי נגזר מהמילים העבריות "מורד" שמשמעותן "למרוד" ו"חי" שמשמעותה "חיים". השם מרדכי מתורגם לרוב כ"מורד החיים" או "מורד החיים". שם המשפחה מרדכי הוא שם משפחה יהודי פופולרי, ונמצא במדינות רבות בעולם. זהו גם שם פופולרי בישראל, שם הוא מאוית לעתים קרובות כמרדכי או מרדכי. השם מרדכי נמצא גם בשפות אחרות, כמו ספרדית, שם הוא מאוית כמרדכי.

מקור שם המשפחה מרדכי

Image 1

מקורו של שם המשפחה מרדכי הוא במזרח התיכון, וחושבים שהוא נגזר מהדמות המקראית מרדכי. השם מרדכי נמצא במדינות רבות בעולם, ביניהן ישראל, ארה"ב ובריטניה. שם המשפחה מרדכי נמצא גם בשפות אחרות, כמו ספרדית, שם הוא מאוית כמרדכי. השם מרדכי נגזר מהמילים העבריות "מורד" שמשמעותן "למרוד" ו"חי" שמשמעותה "חיים". השם מרדכי מתורגם לעתים קרובות כ"מורד החיים" או "מורד החיים".

איותים שונים של שם המשפחה מרדכי

שם המשפחה מרדכי נמצא באיותים רבים ושונים, בהתאם לשפה ולמדינה שבה הוא משמש. כמה מהאיות הנפוצים ביותר של שם המשפחה מרדכי הם:

מרדכי

Image 1

זהו האיות הנפוץ ביותר של שם המשפחה מרדכי, והוא נמצא במדינות רבות בעולם, כולל ישראל, ארצות הברית ובריטניה.

מרדכי

זהו האיות הספרדי של שם המשפחה מרדכי, והוא נמצא במדינות רבות דוברות ספרדית, כולל ספרד, מקסיקו וארגנטינה.

אִיוּת שפה מַשְׁמָעוּת
מרדכי עִברִית מורד החיים
מרדכי ספרדית מורד החיים
מרדכי אִידִישׁ מורד החיים
מורדקה פולני מורד החיים
מורדקה רוּסִי מורד החיים
Image 1

שם המשפחה מרדכי נמצא גם בשפות אחרות, כמו יידיש, פולנית ורוסית. ביידיש, שם המשפחה מאוית כמורדקה, ובפולנית וברוסית, שם המשפחה מאוית כמורדקה.

אנשים מפורסמים עם שם המשפחה מרדכי

ישנם אנשים מפורסמים רבים בעלי שם המשפחה מרדכי, כולל:

  • מרדכי בן דוד – זמר ישראלי
  • מרדכי ואנונו – טכנאי גרעין ישראלי
  • מרדכי אליהו – רב ישראל
  • מרדכי אנילביץ' – מנהיג מרד גטו ורשה
  • מרדכי ריכלר – סופר קנדי
  • מרדכי גבירטיג – מלחין יהודי-פולני

סיכום

Image 1

שם המשפחה מרדכי הוא שם משפחה יהודי פופולרי, ונמצא במדינות רבות בעולם. הוא נגזר מהמילים העבריות "מורד" שמשמעותן "למרוד" ו"צ'אי" שמשמעותן "חיים". השם מרדכי מתורגם לרוב כ"מורד החיים" או "מורד החיים". שם המשפחה מרדכי נמצא באיותים רבים ושונים, בהתאם לשפה ולמדינה שבה הוא משמש. יש הרבה אנשים מפורסמים בעלי שם המשפחה מרדכי, ביניהם מרדכי בן דוד, מרדכי ואנונו, מרדכי אליהו, מרדכי אנילביץ', מרדכי ריכלר ומרדכי גבירטיג. שם המשפחה מרדכי הוא שם משפחה יהודי פופולרי, ומהווה תזכורת לעוצמתו ואומץ ליבו של העם היהודי. זוהי תזכורת לחשיבות העמידה על מה שנכון, ולכוח האמונה והחוסן. שם המשפחה מרדכי הוא תזכורת לכוחו של העם היהודי להתגבר על מצוקות ולהמשיך לשגשג מול מצוקות.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן