דף הבית » אנציקלופדיה » מה המשמעות של שם המשפחה וואקס?

מה המשמעות של שם המשפחה וואקס?

2023-04-11 14:23:00+02:00

מה המשמעות של שם המשפחה וואקס?

Image 1

שם המשפחה וואקס הוא שם משפחה יהודי ממוצא אשכנזי. זה נגזר מהמילה העברית "vaks", שפירושה "זאב". שם המשפחה נמצא לרוב בישראל, בארצות הברית ובמדינות אחרות עם אוכלוסיות יהודיות גדולות. על פי ההערכה, מקורו של שם המשפחה וואקס בימי הביניים, אז ניתנו ליהודים שמות משפחה כדי להבדיל אותם משאר חברי הקהילות שלהם. שם המשפחה נבחר ככל הנראה לייצג את כוחו ואכזריותו של הזאב, אשר נתפס כסמל להגנה ואומץ. שם המשפחה וואקס נפוץ ביותר בישראל, שם הוא שם המשפחה ה-11 הפופולרי ביותר. זה נפוץ גם בארצות הברית, שם הוא שם המשפחה ה-1,945 הפופולרי ביותר. במדינות אחרות עם אוכלוסיות יהודיות גדולות, כמו רוסיה, אוקראינה ובלארוס, גם שם המשפחה נפוץ יחסית.

היסטוריה של שם המשפחה וואקס

מקורו של שם המשפחה וואקס הוא בימי הביניים, אז ניתנו ליהודים שמות משפחה כדי להבדיל אותם משאר חברי הקהילות שלהם. שם המשפחה נבחר ככל הנראה לייצג את כוחו ואכזריותו של הזאב, אשר נתפס כסמל להגנה ואומץ לב. התיעוד המוקדם ביותר של שם המשפחה וואקס הוא מהמאה ה-16, כאשר אדם בשם אברהם וואקס תועד ב- העיר פראג. שם המשפחה נמצא גם באזורים אחרים באירופה, ביניהם גרמניה, פולין וליטא. במאה ה-19 היגרו יהודים רבים מאירופה לארצות הברית ולמדינות נוספות. שם המשפחה וואקס היה בין אלה שעשו את המסע, והוא נמצא כעת במדינות רבות ברחבי העולם.

אנשים מפורסמים עם שם המשפחה וואקס

Image 1

ישנם אנשים מפורסמים רבים עם שם המשפחה ווקס, כולל:

  • יוסף ווקס, פוליטיקאי ישראלי ושר החינוך לשעבר
  • דיוויד ווקס, איש עסקים ונדבן אמריקאי
  • מרדכי וואקס, רב ישראלי ולשעבר רבה הראשי של תל אביב
  • יצחק ווקס, פוליטיקאי ישראלי ושר הבריאות לשעבר
  • יהודה ווקס, רב ישראלי ולשעבר רבה הראשי של ירושלים

שם משפחה ווקס בארצות אחרות

שם המשפחה וואקס נפוץ ביותר בישראל, שם הוא שם המשפחה ה-11 הפופולרי ביותר. זה נפוץ גם בארצות הברית, שם הוא שם המשפחה ה-1,945 הפופולרי ביותר. במדינות אחרות עם אוכלוסיות יהודיות גדולות, כמו רוסיה, אוקראינה ובלארוס, גם שם המשפחה נפוץ יחסית. ברוסיה, שם המשפחה וואקס הוא שם המשפחה ה-1,072 הפופולרי ביותר. באוקראינה, זהו שם המשפחה ה-1,902 הפופולרי ביותר. בבלארוס, זהו שם המשפחה ה-1,845 הפופולרי ביותר.

אנשים מפורסמים עם שם המשפחה וואקס במדינות אחרות

Image 1

ישנם אנשים מפורסמים רבים עם שם המשפחה וואקס במדינות אחרות, כולל:

  • מיכאיל וואקס, איש עסקים ופילנתרופ רוסי
  • ולדימיר וואקס, איש עסקים ופילנתרופ אוקראיני
  • איגור וואקס, איש עסקים ונדבן בלארוסי
  • יורי וואקס, פוליטיקאי רוסי ושר החינוך לשעבר
  • ולדימיר וואקס, פוליטיקאי אוקראיני ושר הבריאות לשעבר

סיכום

שם המשפחה וואקס הוא שם משפחה יהודי ממוצא אשכנזי. זה נגזר מהמילה העברית "vaks", שפירושה "זאב". שם המשפחה נמצא לרוב בישראל, בארצות הברית ובמדינות אחרות עם אוכלוסיות יהודיות גדולות. מקורו של שם המשפחה וואקס הוא בימי הביניים, אז ניתנו ליהודים שמות משפחה כדי להבדיל אותם משאר חברי הקהילות שלהם. יש הרבה אנשים מפורסמים עם שם המשפחה וואקס, ביניהם יוסף וואקס, דוד וואקס, מרדכי וואקס, יצחק וואקס ויהודה וואקס. בנוסף, ישנם אנשים מפורסמים רבים עם שם המשפחה וואקס במדינות אחרות, כמו רוסיה, אוקראינה ובלארוס. למידע נוסף על שם המשפחה וואקס, תוכל לבקר בדף החיפוש הזה של YouTube .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן