דף הבית » הכי מדובר » כיצד לשנות את שם המשפחה שלך בישראל

כיצד לשנות את שם המשפחה שלך בישראל

2023-04-14 09:01:00+02:00

מהו שינוי שם משפחה?

Image 1

שינוי שם משפחה הוא תהליך של שינוי שם המשפחה שלך, או שם המשפחה, לשם חדש. זה יכול להיעשות ממגוון סיבות, כמו נישואין, אימוץ, או פשוט רצון לשנות את שמך. בישראל תהליך שינוי שם המשפחה שלך מוסדר על ידי משרד הפנים.

דרישות משפטיות לשינוי שם המשפחה שלך בישראל

על מנת לשנות את שם המשפחה שלך בישראל, עליך לעמוד בדרישות חוקיות מסוימות. ראשית, עליך להיות אזרח ישראל או בעל רישיון שהייה בתוקף. שנית, עליך להיות בן 18 לפחות. שלישית, חייבת להיות לך סיבה חוקית לשינוי שם המשפחה שלך. זה יכול לכלול נישואין, אימוץ או רצון לשנות את שמך.

ניירת ועמלות עבור שינוי שם המשפחה שלך בישראל

Image 1

לאחר שעמדתם בדרישות החוק לשינוי שם המשפחה שלכם בישראל, עליכם להשלים את הניירת הנדרשת ולשלם את העמלות הנלוות. הניירת הנדרשת לשינוי שם משפחה כוללת טופס בקשה, עותק של תעודת הזהות שלך והעתק של תעודת הנישואין שלך (אם רלוונטי). העמלות הכרוכות בשינוי שם משפחה בישראל נמוכות יחסית, ובדרך כלל נעות בין 50 ל-100 ₪.

כיצד להגיש את הניירת והעמלות עבור שינוי שם משפחה בישראל

לאחר שסיימתם את הניירת ושילמתם את האגרות הנלוות, עליכם להגיש את המסמכים למשרד הפנים. ניתן לעשות זאת באופן אישי, או בדואר. במידה ובחרתם להגיש את המסמכים באופן אישי, עליכם לקבוע פגישה עם משרד הפנים.

כמה זמן לוקח לשנות את שם המשפחה שלך בישראל?

Image 1

לאחר הגשת הניירת והעמלות עבור שינוי שם משפחה בישראל, התהליך אורך בדרך כלל בין שבועיים לארבעה שבועות. לאחר השלמת התהליך, תקבל תעודת זהות חדשה עם שם המשפחה החדש שלך.

תשובות ושאלות

מהו שינוי שם משפחה?

שינוי שם משפחה הוא תהליך של שינוי שם המשפחה שלך, או שם המשפחה, לשם חדש.

מהן הדרישות החוקיות לשינוי שם המשפחה שלך בישראל?

Image 1

על מנת לשנות את שם משפחתך בישראל, עליך להיות אזרח ישראל או בעל רישיון שהייה בתוקף, להיות בן 18 לפחות ובעל סיבה מוצדקת להחלפת שם משפחתך.

אילו ניירת ועמלות נדרשות עבור שינוי שם משפחה בישראל?

הניירת הנדרשת לשינוי שם משפחה כוללת טופס בקשה, עותק של תעודת הזהות שלך והעתק של תעודת הנישואין שלך (אם רלוונטי). העמלות הקשורות לשינוי שם משפחה בישראל הן בדרך כלל בין 50 ל-100 ₪.

כמה זמן לוקח לשנות את שם המשפחה שלך בישראל?

Image 1

לאחר הגשת הניירת והעמלות עבור שינוי שם משפחה בישראל, התהליך אורך בדרך כלל בין שבועיים לארבעה שבועות.

סיכום

שינוי שם המשפחה שלך בישראל הוא תהליך פשוט יחסית. על מנת לעשות זאת, עליך לעמוד בדרישות משפטיות מסוימות, להשלים את הניירת הדרושה ולשלם את העמלות הנלוות. לאחר הגשת הניירת והעמלות, התהליך אורך בדרך כלל בין שבועיים לארבעה שבועות. לאחר השלמת התהליך, תקבל תעודת זהות חדשה עם שם המשפחה החדש שלך.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן