דף הבית » TOP10 » כיצד למלא טופס שינוי שם משפחה של משרד הפנים

כיצד למלא טופס שינוי שם משפחה של משרד הפנים

2023-04-08 19:13:00+02:00

מהו טופס שינוי שם משפחה של משרד הפנים?

Image 1

טופס שינוי שם משפחה של משרד הפנים הוא מסמך רשמי המשמש לשינוי שם משפחה של אדם בישראל. טופס זה משמש אנשים המעוניינים לשנות את שם המשפחה שלהם מכל סיבה שהיא, כגון נישואין, אימוץ או המרת דת. יש למלא את הטופס ולהגיש למשרד הפנים על מנת ששינוי השם יוכר כחוק.

אילו מסמכים נדרשים למילוי הטופס?

על מנת למלא את טופס שינוי שם המשפחה של משרד הפנים, יהיה עליך לספק מסמכים מסוימים. מסמכים אלה כוללים:• תעודת זהות ישראלית תקפה• דרכון בתוקף• העתק של מסמך שינוי השם המקורי (אם רלוונטי)• עותק של תעודת הנישואין (אם רלוונטי)• העתק של תעודת האימוץ (אם רלוונטי)• העתק של תעודת הגיור לדת (אם רלוונטי)• עותק של צו בית המשפט (אם רלוונטי)

אילו עמלות נדרשות?

Image 1

האגרות עבור הגשת טופס שינוי שם משפחה של משרד הפנים משתנות בהתאם לסוג שינוי השם. ככלל, העמלה נעה בסביבות 200 ש"ח. עם זאת, אם שינוי השם נובע מנישואין, אימוץ או גיור דתי, האגרה פוטרת.

מהו ציר הזמן לתהליך?

לאחר הגשת טופס שינוי שם המשפחה של משרד הפנים, התהליך אורך בדרך כלל כשבועיים. במהלך תקופה זו יבדוק משרד הפנים את הטופס והמסמכים הנלווים. אם הכל תקין, שינוי השם יאושר והשם החדש יוכר רשמית. חשוב לציין ששינוי השם לא ייכנס לתוקף באופן מיידי. השם החדש יוכר רשמית על ידי משרד הפנים, אך עשויים לחלוף מספר שבועות או חודשים עד שהשם החדש יתעדכן בכל המסמכים הרשמיים. זה כולל מסמכים כגון דרכונים, רישיונות נהיגה וחשבונות בנק.

סיכום

Image 1

שינוי שם המשפחה בישראל הוא תהליך פשוט יחסית, אך חשוב להקפיד על הגשת כל המסמכים והאגרות הנדרשות על מנת ששינוי השם יוכר כחוק. טופס שינוי שם משפחה של משרד הפנים הוא המסמך הרשמי שיש למלא ולהגיש על מנת ששינוי השם יאושר. לאחר הגשת הטופס, התהליך אורך בדרך כלל כשבועיים. לאחר אישור שינוי השם, עשויים לחלוף מספר שבועות או חודשים עד שהשם החדש יתעדכן בכל המסמכים הרשמיים. בסך הכל, תהליך החלפת שם המשפחה שלך בישראל הוא פשוט ופשוט יחסית. עם זאת, חשוב להקפיד על הגשת כל המסמכים והאגרות הנדרשות על מנת ששינוי השם יוכר כחוק. עם המסמכים והעמלות הנכונות, התהליך אמור להיות מהיר וקל יחסית.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן