דף הבית » אנציקלופדיה » ההיסטוריה והמשמעות של שם המשפחה היהודי תששץ

ההיסטוריה והמשמעות של שם המשפחה היהודי תששץ

2023-04-04 07:20:00+02:00

מה פירוש שם המשפחה תששץ?

Image 1

שם המשפחה היהודי תששץ נגזר מהמילה העברית "תששץ", שפירושה "לשמח". מאמינים שמקורו במזרח התיכון, והוא נפוץ בקרב יהודים ממוצא ספרדי ומזרחי. שם המשפחה נמצא גם במקומות אחרים בעולם, כולל ארצות הברית, קנדה ואירופה.

תולדות שם המשפחה תששץ

שם המשפחה תששץ שימש את היהודים במשך מאות שנים. בימי הביניים היה מקובל שיהודים אימצו שמות משפחה המשקפים את אמונתם הדתית, ושם המשפחה תששץ היה אחד מהם. זה שימש גם על ידי יהודים שנאלצו להתנצר, כדרך לשמור על זהותם היהודית. שם המשפחה תששץ נמצא גם בתנ"ך. בספר שמות מוזכר השם תששץ כאביו של בלעם הנביא. בספר ישעיהו מוזכר השם תששץ כאביו של ישעיהו הנביא.

תשש"ץ בישראל

Image 1

בארץ, שם המשפחה תששץ נפוץ למדי. הוא משמש לעתים קרובות על ידי יהודים ממוצא ספרדי ומזרחי, וכן על ידי יהודים שעלו לישראל ממדינות אחרות. שם המשפחה משמש גם על ידי חלק מהישראלים שאינם יהודים, שכן זהו שם פופולרי במדינה. למעשה, השם תששץ הוא שם המשפחה הרביעי בפופולרי ביותר בישראל, לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

תשש"ץ מסביב לעולם

שם המשפחה תששץ נמצא גם במקומות אחרים בעולם, כולל ארצות הברית, קנדה ואירופה. בארצות הברית, שם המשפחה נמצא לרוב בקרב יהודים ממוצא ספרדי ומזרחי. בקנדה, שם המשפחה נמצא לרוב בקרב יהודים ממוצא אשכנזי. באירופה, שם המשפחה נמצא לרוב בקרב יהודים ממוצא ספרדי ומזרחי.

סיכום

Image 1

שם המשפחה תששץ הוא שם משפחה יהודי שהיה בשימוש יהודים במשך מאות שנים. זה נגזר מהמילה העברית "תששץ", שפירושה "לשמח". שם המשפחה נמצא לרוב בקרב יהודים ממוצא ספרדי ומזרחי וכן בקרב יהודים שעלו לישראל ממדינות אחרות. הוא נמצא גם בחלקים אחרים של העולם, כולל ארצות הברית, קנדה ואירופה. למידע נוסף על ההיסטוריה והמשמעות של שם המשפחה היהודי תששץ, אנא בקר בוויקיפדיה העברית .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן