דף הבית » מומלץ בהקדם » אקסלרוד שם משפחה – מקור ומשמעות

אקסלרוד שם משפחה – מקור ומשמעות

אקסלרוד שם משפחה – מקור ומשמעות

מקור שם המשפחה אקסלרוד

שם המשפחה אקסלרוד הוא ממקור גרמני, והוא נגזר מהשם האישי אקסל. השם אקסל נגזר מהשם הנורדי העתיק Ásketill, המורכב מהיסודות áss, כלומר "אלוהים", ו-ketill, כלומר "קדירה" או "קסדה". השם זכה לפופולריות על ידי המלך הדני האראלד בלוטות' מהמאה ה-12, אשר היה ידוע בתור Harald Ásketill בנורדית עתיקה. שם המשפחה אקסלרוד הופיע לראשונה בגרמניה בסוף המאה ה-13, ומאוחר יותר אומץ על ידי משפחות יהודיות במזרח אירופה. זה נפוץ ביותר ברוסיה, שם הוא שם המשפחה ה-8 הנפוץ ביותר. הוא נפוץ גם בארצות הברית, שם הוא שם המשפחה ה-5,867 הנפוץ ביותר.

משמעות שם המשפחה אקסלרוד

שם המשפחה אקסלרוד נגזר מהשם האישי אקסל, שפירושו "אבי השלום". זהו שילוב של היסודות הנורדיים הישנים áss, כלומר "אלוהים", ו-ketill, כלומר "קלחת" או "קסדה". השם זכה לפופולריות של המלך הדני, האראלד בלוטות' מהמאה ה-12, שהיה ידוע בתור Harald Ásketill בנורדית העתיקה. השם אקסלרוד קשור גם למילה העברית axel, שפירושה "לעזור". זהו תיאור הולם של משפחת אקסלרוד, שיש לה היסטוריה ארוכה של עזרה לאחרים במצוקה.

שם משפחה של אקסלרוד במדינות שונות

שם המשפחה אקסלרוד נפוץ ביותר ברוסיה, שם הוא שם המשפחה ה-8 הנפוץ ביותר. הוא נפוץ גם בארצות הברית, שם הוא שם המשפחה ה-5,867 הנפוץ ביותר. בגרמניה, שם המשפחה אקסלרוד הוא שם המשפחה ה-1,945 הנפוץ ביותר. שם המשפחה אקסלרוד נמצא גם במדינות אחרות ברחבי העולם, כולל קנדה, אוסטרליה, צרפת וישראל. בישראל, שם המשפחה אקסלרוד הוא שם המשפחה ה-1,836 בשכיחותו.

אנשים מפורסמים עם שם המשפחה אקסלרוד

ישנם אנשים מפורסמים רבים עם שם המשפחה אקסלרוד, כולל היועץ הפוליטי האמריקאי דיוויד אקסלרוד, השחקן והקומיקאי האמריקאי אלן אקסלרוד, והסופר והעיתונאי האמריקאי וויליאם אקסלרוד.

סיכום

שם המשפחה אקסלרוד הוא ממקור גרמני, והוא נגזר מהשם האישי אקסל. השם קשור למילה העברית axel, שפירושה "לעזור", והוא תיאור הולם של משפחת אקסלרוד, שיש לה היסטוריה ארוכה של עזרה לזולת במצוקה. שם המשפחה אקסלרוד נפוץ ביותר ברוסיה, שם הוא שם המשפחה ה-8 בשכיחותו. הוא נפוץ גם בארצות הברית, שם הוא שם המשפחה ה-5,867 הנפוץ ביותר. ישנם אנשים מפורסמים רבים עם שם המשפחה אקסלרוד, כולל היועץ הפוליטי האמריקאי דיוויד אקסלרוד, השחקן והקומיקאי האמריקאי אלן אקסלרוד, והסופר והעיתונאי האמריקאי וויליאם אקסלרוד. למידע נוסף, מצא מידע נוסף בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן