דף הבית » להעביר את הזמן » אישור שינוי שם משפחה בישראל

אישור שינוי שם משפחה בישראל

2023-04-05 05:29:00+02:00

מהו אישור שינוי שם משפחה בישראל?

Image 1

אישור שינוי שם משפחה בישראל הוא תהליך המאפשר ליחידים לשנות את שם משפחתם. תהליך זה מוסדר על ידי משרד הפנים הישראלי, ואישור שינוי שם משפחה ניתן על ידי משרד הפנים. תהליך החלפת שם משפחה בישראל הוא פשוט יחסית, והוא כרוך בהגשת בקשה למשרד הפנים ובמתן המסמכים הדרושים.

דרישות משפטיות לאישור שינוי שם משפחה בישראל

Image 1

על מנת לשנות שם משפחה בישראל, אנשים צריכים לעמוד בדרישות חוקיות מסוימות. הדרישה הראשונה היא שהפרט חייב להיות אזרח ישראל. הדרישה השנייה היא שהאדם חייב להיות בן 18 לפחות. הדרישה השלישית היא שהאדם חייב להיות בעל תעודת זהות ישראלית תקפה. הדרישה הרביעית היא שהאדם חייב להיות בעל דרכון ישראלי בתוקף.

מסמכים הדרושים לאישור שינוי שם משפחה בישראל

על מנת לשנות שם משפחה בישראל, על יחידים להגיש מסמכים מסוימים למשרד הפנים. המסמך הראשון הוא טופס בקשה, אותו יש למלא ולהגיש למשרד הפנים. המסמך השני הוא העתק של תעודת הזהות של הפרט. המסמך השלישי הוא העתק של הדרכון של הפרט. המסמך הרביעי הוא העתק של תעודת הלידה של הפרט. המסמך החמישי הוא העתק של תעודת הנישואין של הפרט, אם רלוונטי. המסמך השישי הוא העתק של תעודת הגירושין של הפרט, אם רלוונטי.

תהליך אישור שינוי שם משפחה בישראל

Image 1

לאחר שהאדם הגיש את המסמכים הדרושים למשרד הפנים, מתחיל תהליך של שינוי שם משפחה בישראל. משרד הפנים יבדוק את המסמכים ויקבע האם הפרט עומד בדרישות החוק לשינוי שם משפחה. במידה והאדם עומד בדרישות החוק, משרד הפנים יאשר את שינוי שם המשפחה. לאחר אישור שינוי שם המשפחה, האדם יקבל תעודת זהות ודרכון חדשים עם שם המשפחה החדש. במקרים מסוימים, ייתכן והאדם יצטרך לספק מסמכים נוספים למשרד הפנים על מנת להשלים את שינוי שם המשפחה תהליך. לדוגמה, אם האדם משנה את שם המשפחה שלו עקב נישואין, ייתכן שיהיה עליו לספק עותק של תעודת הנישואין. באופן דומה, אם האדם משנה את שם משפחתו עקב גירושין, ייתכן שיהיה עליו לספק עותק של תעודת הגירושין.

סיכום

אישור שינוי שם משפחה בישראל הוא תהליך המאפשר ליחידים לשנות את שם משפחתם. התהליך מוסדר על ידי משרד הפנים הישראלי, ואישור שינוי שם משפחה ניתן על ידי משרד הפנים. על מנת לשנות שם משפחה בישראל, אנשים צריכים לעמוד בדרישות חוקיות מסוימות ולהגיש מסמכים מסוימים למשרד הפנים. לאחר שהאדם הגיש את המסמכים הדרושים למשרד הפנים, מתחיל תהליך של שינוי שם משפחה בישראל. במידה והאדם עומד בדרישות החוק, משרד הפנים יאשר את שינוי שם המשפחה. למידע נוסף על אישור שינוי שם משפחה בישראל, בקר בכתובת he.wikipedia.org .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן