דף הבית » הכי מדובר » איך נוצר שם משפחה?

איך נוצר שם משפחה?

2023-04-14 23:40:00+02:00

מהו שם משפחה?

Image 1

שם משפחה הוא שם משפחה שעובר מדור לדור. זה בדרך כלל עובר בירושה מאביו, אם כי זה יכול להיות בירושה גם מהצד של האם במשפחה. בתרבויות מסוימות, שם משפחה ידוע גם כשם משפחה. זה חלק מהזהות של אדם ומשמש כדי להבחין בינו לבין אנשים אחרים בעלי אותו שם פרטי.

איך נוצר שם משפחה?

Image 1

שמות משפחה יכולים להיווצר במגוון דרכים. בתרבויות מסוימות, שמות משפחה מבוססים על עיסוקו או מקום מוצאו של אדם. לדוגמה, באנגליה, שם המשפחה סמית נגזר מעיסוק הנפחות. בתרבויות אחרות, שמות המשפחה מבוססים על שם האב. זה ידוע בשם שמות פטרונימיים. לדוגמה, ברוסיה, שם המשפחה איבנוב נגזר מהשם איוון.בתרבויות מסוימות, שמות משפחה מבוססים על מאפיינים פיזיים. לדוגמה, באיטליה, שם המשפחה רוסי נגזר מהמילה האיטלקית לאדום, rosso. בתרבויות אחרות, שמות המשפחה מבוססים על שם האם. זה ידוע בתור שם מטרונימי. לדוגמה, באיסלנד, שם המשפחה Jónsson נגזר מהשם Jón. בתרבויות מסוימות, שמות משפחה מבוססים על שילוב של שמות האב והאם. זה ידוע בתור שמות משפחה דו-חביתיים. לדוגמה, בארצות הברית, שם המשפחה ג'ונסון-סמית' נגזר מהשמות ג'ונסון וסמית'.

איך משנים שם משפחה?

בתרבויות מסוימות, אדם יכול לשנות את שם המשפחה שלו. זה נעשה בדרך כלל מסיבות שונות, כגון נישואין או אימוץ. בתרבויות מסוימות, אדם יכול גם לשנות את שם המשפחה שלו כדי לשקף את המורשת שלו או כדי לכבד בן משפחה. בתרבויות מסוימות, אדם יכול לשנות את שם המשפחה שלו פשוט על ידי שימוש בשם אחר. זה ידוע בתור שם משוער. בתרבויות אחרות, אדם חייב לעבור הליך משפטי כדי לשנות את שם משפחתו. זה ידוע בתור שינוי שם.

שינוי שם בארצות הברית

Image 1

בארצות הברית, אדם חייב לעבור הליך משפטי כדי לשנות את שם המשפחה שלו. תהליך זה כולל בדרך כלל הגשת עתירה לבית המשפט, מתן הוכחת זהות ותשלום אגרה. לאחר אישור העתירה, בית המשפט ייתן צו לשינוי שמו של האדם.

שינוי שם בבריטניה

בבריטניה, אדם חייב לעבור הליך משפטי כדי לשנות את שם המשפחה שלו. תהליך זה כולל בדרך כלל הגשת סקר שטר לבית המשפט, מתן הוכחת זהות ותשלום אגרה. לאחר אישור סקר המעשה, בית המשפט ייתן צו לשנות את שמו של האדם. לסיכום, שם משפחה הוא שם משפחה העובר מדור לדור. זה בדרך כלל עובר בירושה מאביו, אם כי זה יכול להיות בירושה גם מצד האם במשפחה. שמות משפחה יכולים להיווצר במגוון דרכים, כגון על סמך עיסוקו או מקום מוצאו של אדם, שם האב, שם האם או שילוב של שמות האב והאם. בתרבויות מסוימות, אדם יכול לשנות את שם משפחתו פשוט על ידי שימוש בשם אחר, בעוד שבתרבויות אחרות, אדם חייב לעבור הליך משפטי כדי לשנות את שם המשפחה שלו.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן